Ćwiczenia, które uatrakcyjnią twoją sylwetkę.

Witajcie!

W związku ze zbliżającą się wiosną (wiem, nie widać jej, ale bądźmy pozytywnie nastawione) poszukuje różnego typu ćwiczeń, które pomogłyby mi spalić zbędne kilogramy, ale i również uatrakcyjnić moją figurę. Natknęłam się na pewien artykuł, który jeszcze bardziej mnie zmotywował do utworzenia dla Was takiego wpisu. Mam nadzieję, że pomysł się Wam spodoba.

Zachęcam do komentowania oraz w razie jakichkolwiek pytań do zajrzenia na mojego aska.fm  


Ćwiczeniem, od którego chciałabym zacząć jest pilates. Jest to świetny sposób na wzmocnienie głębokich mięśni. Ćwiczenie, to uaktywnia górne i dolne części brzucha.

Opis ćwiczenia:
Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach, tak, by tworzyły kąt 90 stopni. Napnij mięśnie brzucha. Podnieś górną część ciała i nogi. Cały czas miej napięty brzuch. W tej pozycji pozostań 15 sekund.

Zrób krótką przerwę i wykonaj ćwiczenie jeszcze dwa razy.Deska tak nazwano to oto ćwiczenie. Rewelacyjnie działa na mięśnie brzucha oraz ramion.

Opis ćwiczenia:
Przejdź do pozycji deski: będąc w klęku podpartym, wysuń do tyłu najpierw jedną, potem drugą nogę (opieraj się na palcach). Twoje ciało powinno tworzyć prostą linię. Osoby początkujące mogą ograniczyć to ćwiczenie do podtrzymania tej pozycji prze kilka sekund. To wzmocni mięśnie proste brzucha.
Żeby uaktywnić mięśnie skośne brzucha, podnieś prawe kolano w kierunku głowy. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie dla lewej nogi. Wykonaj 10 powtórzeń każdą nogą. Zrób przerwę – powoli usiądź na piętach, rozciągnij mięśnie, po czym wykonaj jeszcze dwie serie.

Marzysz o świetnej talii ? To ćwiczenie jest właśnie dla Ciebie. Pomorze Ci wzmocnić twoją talię.

Opis ćwiczenia:
Połóż się na prawym boku. Nogi razem. Napnij mięśnie brzucha. Wesprzyj się na ręku, podnieś biodra tak, by tworzyły z tułowiem jedną linię. Opuść biodra tuż nad ziemię i ponownie podnieś. Zrób 3 zestawy ćwiczenia po 10 powtórzeń.Osoby początkujące mogą ograniczyć ćwiczenie tylko do utrzymania ciała w górze przez kilka sekund.Ćwiczenie na mięśnie brzucha.

Opis ćwiczenia:
Połóż się na plecach z rękami wzdłuż ciała. Ugnij nogi pod kątem 90 stopni. Napnij mięśnie brzucha, Wyprostuj prawą nogę na wysokości lewego kolana, by oba uda tworzyły linię. Powoli opuść nogę. Powtórz 15 razy. Zmień nogę. Zrób trzy serie na każdą nogę.
Ramiona powinny być rozluźnione, biodra i nogę podnoś siłą mięśni brzucha.


Czy wiesz, że przysiady, to tajna broń w walce o ujędrnione, smukłe nogi ?

Opis ćwiczenia:
Stań w rozkroku. Plecy proste, brzuch napięty. Ugnij kolana. Ręce trzymaj napięte na wysokości klatki piersiowej złożone jak do modlitwy. Przechyl się w prawo. Nogi pozostają przy tym na swoim miejscu, ręce napięte. Pozostań w tej pozycji 5 sekund, wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 takich „skłonów” na każdą ze stron.
Łatwiej ci będzie jeśli nie wykonasz bardzo głębokiego przysiadu i pozostaniesz w niewielkim rozkroku.


Jesteś zestresowana po całym dniu ? To ćwiczenie jest własnie dla Ciebie. Pomoże Ci w osiągnięciu lepszego krążenia krwi, wzmocni nogi i pośladki a także Twoją talię. 

Opis ćwiczenia:
Rozstaw nogi szerzej niż biodra. Ręce wyciągnij ku górze, tworząc literę V. Napnij górną część ciała. Unieś bokiem prawe kolano na wysokość biodra, jednocześnie obracając tułów w prawo i składając ręce jak bokser. Szybko wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie w szybkim tempie powtarzaj 20 razy. Po krótkiej przerwie wykonaj jeszcze dwie serie ćwiczenia.


A teraz czas na chwilę klasyki. Nie chodzi mi o tą muzyczną, choć jeżeli uważasz, że Ci pomaga to jak najbardziej słuchaj jej. Wypady powinny znajdować się w każdym programie ćwiczeniowym. 

Opis ćwiczenia:
Stój prosto. Ręce swobodnie oprzyj na biodrach, napnij górną część ciała i pośladki. Prawą nogą zrób wypad do przodu. Kolano, które pozostaje z tyłu, nie powinno sięgać poniżej kostki. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każde kolano. Po krótkiej przerwie zrób jeszcze dwa zestawy.


Wypad na skos


Opis ćwiczenia:
Stój prosto, nogi na szerokości barków. Napnij pośladki i górną część ciała. Prawą nogę przenieś na skos do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj ćwiczenie 15 razy na przemian, po obu stronach. Wykonaj trzy serie ćwiczenia. 
6 komentarzy:

 1. No cóż. Trzeba by zacząć ćwiczyć. Skorzystam z chęcią z powyższej notki. Liczę na więcej takich. A może wrzucisz coś apropo zdrowych dań? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za podsunięcie świetnego pomysłu ! poważnie nad tym pomyślę ;)

   Usuń
 2. o, dobry post, dodam do ulubionych i w weekend spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne ćwiczenia.; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że się spodobały ;)

   Usuń

***Thanks for comments ;* I won't accept comments, which insult me.***

$("img[src='http://img1.blogblog.com/img/anon36.png']") .attr('src', 'http://dodatki.blogowicz.info/news/nimgs/garfarms.gif') .ssyby('blank')