Co sprzyja, a co szkodzi twojej skórze?

Witajcie!

Dzisiaj chciałabym napisać parze rzeczy na temat tego, co sprzyja naszej skórze, a co szkodzi. Mam nadzieję, że wpis Wam się spodoba ;) Zapraszam do komentowania! Trzymajcie się!  ;d

Na pierwszym miejscu chciałabym postawić palenie papierosów. Z pewnością napisanie, że palenie papierosów nie sprzyja naszemu zdrowiu nie będzie niczym odkrywczym. Dym oraz substancje smoliste, które są zawarte w papierosach pozbawiają naszą skórą substancji odżywczych oraz tlenu. Przez co nasza skóra staje się szara i matowa. Niestety to nie koniec problemów stworzonych przez palenie. Działanie to powoduje, że zaczynają się pojawiać wolne rodniki. Powodują one osłabienie elastyczności skóry przez co proces starzenia zostaje przyspieszony. 
Następną rzeczą, która nie jest dobra dla naszej skóry jest słońce. Oczywiście nie możemy przed nim uciec. Natomiast warto wiedzieć, że efektem fotostarzenia jest przyspieszenie rogowacenia się skóry, która w wyniku tego staje się sucha, szorstka oraz grubsza. Zmarszczki powstają na skutek zniekształcenia się włókien elastyny.  Skóra traci jędrność oraz sprężystość. 
W dzisiejszym świecie nieodmownym elementem naszego życia jest brak snu oraz stres. Niestety nic nie może pozostać niezauważone. Brak snu oraz stres przejawia się wysuszeniem skóry, wydzielana jest nadmierna ilość sebum czy też wypryski. Podczas snu nasz organizm regeneruje się. Wówczas gdy nie jest mu zapewniona odpowiednia ilość snu szaleje. Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, ale i również skóry. 

Myślisz, że mimika twarzy nie wpływa na stan twojej skóry ? Muszę Cię zmartwić,  ale jesteś w błędzie. Dlaczego? Wykonując różne miny osłabiamy wówczas włókna, które są w naszej skórze. Przez co powstają linie, które z biegiem czasu zamieniają się w zmarszczki. Niestety niewiele jesteśmy w stanie zrobić w tej sprawie. Pamiętaj, że uśmiechając się angażowane zostaje 14 mięśni. Natomiast w chwili, gdy marszczysz brwi używane jest aż 70 mięśni! Myślę, że podałam Ci kolejny powód do częstszego uśmiechania się ;)


Odpowiednia pielęgnacja skóry powinna być wsparta dobrze dobraną dietą. Nie chodzi mi w tej chwili o dietę na pozbycie się zbędnych kilogramów, a o odpowiedni tryb odżywiania się. Staraj się komponować posiłki w ten sposób aby zawierały dużo witamin. Unikaj dużej ilości napojów zawierających kofeinę.
1 komentarz:

  1. http://dziadziablog.bloa.pl/ zapraszam.;)

    OdpowiedzUsuń

***Thanks for comments ;* I won't accept comments, which insult me.***

$("img[src='http://img1.blogblog.com/img/anon36.png']") .attr('src', 'http://dodatki.blogowicz.info/news/nimgs/garfarms.gif') .ssyby('blank')