Mój typ sylwetki, czyli jak właściwie go ocenić?

HEJKA KOCHANE!
Dzisiaj kilka wskazówek na temat prawidłowego określenia swojej sylwetki. Na samym początku chciałabym podkreślić, że nie jestem żadnym ekspertem modowym i mogę się mylić w niektórych rzeczach. Dlatego też proszę Was o napisanie w komentarzu Waszym zdaniem poprawnej wersji mego błędu. Tak więc zaczynajmy ;)

Rozpoznajemy 6 typów sylwetki, a tak właściwie, to 3 tylko, że są to rozrośnięte, czyli jak dobrze pamiętam powyżej rozmiaru 42.  Tak więc nie ma mocy każda z nas jest jednym z tych 3 rodzajów sylwetki. Chodzi tylko o to czy jesteśmy podstawowym typem czy rozrośniętym. A oto nasze typy sylwetki.

Jak już pewnie zauważyłyście rozróżniamy sylwetkę A,B,C oraz D,E i F, czyli rozrośnięte wersje wcześniej wymienionych typów.

Jak określić swój typ sylwetki ?
Aby to sprawdzić należy sprawdzić stosunek Waszej linii ramion do tali oraz linii bioder. Jeżeli je sobie zmierzymy i wyjdzie nam stosunek tych oto 3 linii do siebie (ramion, tali i bioder), to wtedy odnajdziemy swój rodzaj sylwetki. 
Mając tą informację będziemy wiedzieć, co mamy uwypuklać (pokazywać), a co chować. Jedyną rzeczą, która będzie nam potrzebna aby to sprawdzi jest zwykła miara krawiecka, która jest dostępna w każdym sklepie krawieckim. Mierzymy długość linii ramion,czyli jak jesteśmy szerokie w stosunku do tali oraz bioder. Mając już te 3 długości najlepiej jest je gdzieś napisać, w ten sposób możemy określić swoją sylwetkę.
Sprawy sylwetek nie są tak do końca oczywiste, ponieważ nasza figura zmienia się przez całe życie. Przez co jest duża możliwość zmiany typu sylwetki. 

Krótkie wyjaśnienie każdej z sylwetek.
* sylwetka typu A (czyli D, rozm. pow. 42), czyli tzw. gruszka. Oblicza się, że statystycznie 70% kobiet, posiada tą budowę ciała. Cechą charakterystyczną są szczupłe i smukłe ramiona, w miarę wąska talia oraz mocno zbudowane biodra. Pisząc mocno zbudowane biodra mam na myśli dysproporcje wynoszącą od 3 cm wzwyż. Nasze biodra są szersze od ramion wtedy nasza sylwetka jest gruszką. Nie ważne jak mały bądź też średni miałybyście biust, to dysproporcja mówi sama za siebie, jesteście gruszką. Przykładem sławnej osoby posiadającej ten typ budowy ciała jest Jennifer Lopez.
Sławne Gruszki: Katie Holmes, Sandra Bullock, Shakira

*sylwetka typu B ( czyli E, rozm. pow. 42), czyli tzw. klepsydra. W tym przypadku linia ramion jest wprost proporcjonalna do linii bioder. Nie przejmujcie się jeżeli będziecie mieć różnice 1cm czy też 1,5cm, to nie przejmujcie się tym, ponieważ i tak wasza figura jest klepsydrą. Charakterystyczną cechą tej sylwetki jest proporcjonalność linii ramion do linii bioder, smukła talia z średnim lub dużym biustem. Dziewczyny, ale i również kobiety posiadające ten oto właśnie typ sylwet są mega szczęściarami, ponieważ taką właśnie sylwetkę miała Marilyn Monroe. Znana wszystkim jako symbol seksu i urody.Pomimo, że Marilyn nosiła rozmiar 40,42, a nawet czasami większy, to zawsze wyglądała olśniewająco. To właśnie Wasza sylwetka jest najbardziej pożądaną spośród wszystkich.
Sławne Klepsydry:  Salma Hayek, Beyonce, Monica Bellucci, Scarlett Johansson.
* sylwetka typu C (czyli F, rozm. pow. 42), czyli tzw. chłopieńca, modelki bądź też  kolumna. Tutaj nasza linia ramion jest również proporcjonalna do linii bioder, ale nie mamy wówczas wcięcia w talii. Mamy za to płaski brzuch oraz równie płaskie pośladki. Często również długie, szczupłe nogi.Bywa również tak, że linia ramion jest troszkę szersza od linii bioder.  Tutaj dziewczyny czują się mało kobieco, ponieważ lekkie wcięcie w tali powoduje, że kobiece kształty nie są tak zaakcentowane jakbyśmy tego chciały. Natomiast kobietą, która posiada taka sylwetkę jest m.in. Keira Knightley.
Sławne Trójkąty: Renee Zellweger, Demi Moore, Otylia Jędrzejczak, Teri Hatcher, Cameron Diaz.


Jeżeli się spodobało, to zachęcam do komentowania :) Prawdziwa krytyka również mile widziana :)

10 komentarzy:

 1. ciekawy wpis, można się dużo dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marilyn miała cudowną figurę ,to prawda , ona zawsze wyglądała olśniewająco <3

  Czy mogłabyś poklikać w linki Sheinside u mnie w poście ? Serdecznie dziękuję <3

  http://bajkidziewczynazmarzeniami.blogspot.co.uk/2014/05/sheinside.html

  OdpowiedzUsuń
 3. heh to ja jestem teraz chyba albo b albo c ;_)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo przydatny post :)
  Co powiesz na wspólną obserwację? :)
  http://locastrica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

***Thanks for comments ;* I won't accept comments, which insult me.***

$("img[src='http://img1.blogblog.com/img/anon36.png']") .attr('src', 'http://dodatki.blogowicz.info/news/nimgs/garfarms.gif') .ssyby('blank')